• Rekrutacja do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1

Uczniem Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 zostaje dziecko po uzyskaniu

pozytywnego wyniku procesu rekrutacyjnego oraz dopełnieniu formalności

przez Rodziców/Opiekunów określonych w Statucie Szkoły.

Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły po zasięgnięciu opinii  powołanego w tym celu zespołu rekrutacyjnego.

• Zasady rekrutacji

• Rekrutacja kandydatów do szkoły trwa przez cały rok – w miarę dysponowania  przez szkołę wolnymi miejscami.

Proces rekrutacji polega na:

• złożeniu w sekretariacie szkoły przez Rodziców/Opiekunów prawnych „Karty zgłoszenia dziecka” oraz dokonanie opłaty rekrutacyjnej;
          • przystąpieniu kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskaniu jej  pozytywnego wyniku;
          • dwudniowym uczestnictwie kandydata w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na terenie szkoły w grupie rówieśników – termin pobytu ustalany jest indywidualnie;
          • wypełnieniu przez Rodziców/Opiekunów prawnych ankiety wstępnej
          • dostarczeniu dokumentów potwierdzających promocję oraz uzyskane wyniki nauczania w klasie programowo niższej.
    • 1. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona jest w formie testu kompetencji składającego się  z dwóch części:

• część I – wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji wczesnoszkolnej lub języka polskiego i matematyki (w zależności od wieku kandydata)
      • część II – wiadomości z zakresu znajomości języka angielskiego.

​​​​​​​​​​​​Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza powołany przez Dyrektora Szkoły zespół ds. rekrutacji w składzie: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej/nauczyciel przedmiotowy, nauczyciel języka angielskiego, psycholog/pedagog szkolny.

2. Dodatkowe kryteria rekrutacyjne uwzględniane przez szkołę:

• rodzeństwo w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1 lub w Dwujęzycznym Przedszkolu abc.
      • kolejność zgłoszeń kandydatów.

3.Dyrektor Szkoły zawiadamia Rodziców/Opiekunów prawnych o wyniku procesu rekrutacyjnego w terminie do 7 dni od jego zakończenia.

4.Rodzice/Opiekunowie prawni, którzy zostali poinformowani o pozytywnym wyniku procesu rekrutacyjnego ich dziecka zobowiązani są w terminie 14 dni do:

• zapoznania się ze Statutem Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr1
      • podpisania Umowy o Kształcenie w siedzibie szkoły
      • dokonania opłaty wstępnej /najpóźniej w dniu podpisania Umowy o Kształcenie dziecka/
      • dostarczenia wymaganych przez szkołę dokumentów: kopii aktu urodzenia, zdjęcia do legitymacji.

Niedopełnienie powyższych formalności w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją ze współpracy ze szkołą.

• Karta zgłoszenia