•

Międzynarodowy program Cambridge, na realizację którego Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała akredytację w 2015 roku, należy do programów edukacyjnych uznawanych na całym świecie i jest realizowany w ponad 160 krajach.

Przystąpienie Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 do programu pozwoliło na zyskanie statusu Cambridge International School.

W Polsce realizowany jest on głównie w szkołach o profilu międzynarodowym i stanowi w nich podstawę nauczania.

• Kompleksowy program

•

Program Cambridge w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1 należy do kompleksowo opracowanego zestawu edukacyjnego przez Cambridge Assessment International Education.  Ma on na celu stymulację uczniów do rozwijania talentów, sumiennego zdobywania wiedzy, do bycia otwartym wobec innych ludzi oraz kultur. Uczy umiejętnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Wszystkie programy Cambridge przygotowują uczniów do życia we współczesnym świecie.

Przedmioty objęte programem Cambridge realizowane w języku angielskim:

• Mathematics
    • Science
    • English as a Second Language
    • ICT

W programy Cambridge wpisany jest również zintegrowany system ewaluacji, który wskazuje mocne i słabe strony ucznia. Wspiera także nauczycieli w planowaniu procesu nauczania. Formuła Cambridge Checkpoint jest zbliżona do uznawanego niemalże na całym świecie egzaminu Cambridge International General Certificate of Secondary Education (Cambridge IGCSE).