• Międzynarodowy sukces

•

W 2016 roku nasz szkoła otrzymała jako jedyna w Polsce i jedna z czternastu na całym świecie tytuł

Laureata Międzynarodowego Konkursu

organizowanego przez Cambridge Assessment English za jakość i kompleksowość działań w nauczaniu języka angielskiego.

Zachęcamy do przeczytania listu gratulacyjnego :
          List gratulacyjny

• Niezwykle ważne wyróżnienie

• 10.12.2018 21:52
          • W 2016 roku nasza szkoła otrzymała prestiżowy status Pretesting Centre.

Dzięki temu uczniowie naszej placówki mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych egzaminach próbnych m.in.  PET for Schools - poziom B1.   Wszystkie materiały przygotowuje i ocenia Cambridge English Language Assessment.

Tradycją naszej szkoły jest organizacja sesji egzaminacyjnej, gdzie co roku wielu naszych podopiecznych przystępuje do egzaminów Cambridge z doskonałymi rezultatami.

• Ogólnopolski konkurs - j.polski

• 10.12.2018 21:50
          • FINALISTKĄ  ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień" została Basia z klasy czwartej!

Swój tekst, będący impresją na temat kilku wybranych przez jury konkursu obrazków, skomponowała (w piątkowy poranek 6.05.2016) pod okiem samej... Marie Skłodowskiej-Curie (patronującej jednej z sal Pałacu Staszica).  Jej sąsiadami zza ściany (w chwili konkursu) były tuzy polskiej krytyki literackiej tej miary, co Maria Janion czy Michał Głowiński! Już samo sąsiedztwo było nobilitacją nie lada, a co dopiero fakt bycia finalistką konkursu!

Strach pomyśleć, co będzie za rok (naturalnie boją się pracownicy PAN, my bowiem... zacieramy ręce!!!).

Brawo, Basiu!!!

• Młody Lingwista -j.polski

• 10.12.2018 21:53
          • Dlaczego koala nazywane są misiami, choć są spokrewnione z kangurem i wombatem?

Czyimi przyjaciółmi byli Gotfryd, Alcest Ananiasz i Kleofas?

Który wyraz jest nieodmienny: kiwi, wstyd, zaufanie, kałuża?

Na te i dwadzieścia dziewięć innych pytań odpowiadali uczestnicy polonistycznej odsłony konkursu Młody Lingwista która odbyła się w kwietniu 2016r.

W trójce wyróżnionych (wśród 978 uczestników z całej Polski) znaleźli się:

Basia z kl. 4 - miejsce 6

Ola kl.6- miejsce 9

Michał k.6 (miejsce 10)

• Olimpiada z j.angielskiego

• 10.12.2018 21:54
          • 12 stycznia nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiej olimpiady z  języka angielskiego „Olimpus”. Najlepszy wynik z naszych uczniów uzyskała Julia z klasy 6 zajmując 3 miesce w Polsce. Na 5 miejscu znalazły się Justyna i Aleksandra.
          • Sprawdzian trzecioklasistów

• 10.12.2018 21:52
          • Zewnętrzny charakter sprawdzianu pozwala na uzyskanieobiektywnych informacji o wiedzy i umiejętnościach jakie posiadają nasi uczniowie, dlatego jego wyniki są dla nas bardzo ważne. Okazały się doskonale!
            Test - podobnie jak w latach ubiegłych - składał się z części dotyczącej języka polskiego i części matematycznej.W zakresie języka polskiego nasza szkoła uzyskała 96% (wojewódzctwo i Polska 81%. W części matematyznej osiągneliśmy również doskonały wynik 94% (wojewódzctwo 77%, Polska 76%).