• Ogarnij inżynierię

• Tajemnice zielonych dachów - interdyscyplinarny projekt stawiający na nowoczesne metody nauczania. Wspiera zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Pomaga poznać i zrozumieć dynamicznie rozwijającą się technologię, z którą uczniowie mają do czynienia już od najmłodszych lat.

Jego realizacja w ramach zajęć przyrodniczych, technicznych, matematycznych i komputerowych powiązana jest z zajęciami inżynieryjnymi. Tworząc i drukując projekty 3D, budując makiety domów z warstwowymi, zielonymi dachami czy konstruując przyrządy do pomiarów takie jak higrometr, termometr, anemometr, za pomocą których dokonywane są analizy badawcze pozwala uczniom na wykorzystywanie wiedzy w praktyce.