• Edukacja językowa

• dzieci i młodzieży jest gwarancją ich przyszłych sukcesów naukowych i społecznych. Kształcąc u uczniów umiejętność porozumiewania się w języku angielskim - który jest niewątpliwie międzynarodowym językiem komunikacji - wychodzimy naprzeciw wyzwaniom i potrzebom współczesności. Proponujemy strategię edukacyjną, jaką jest nauczanie dwujęzyczne, by równocześnie z poszerzaniem wiedzy przedmiotowej doskonalić biegłość językową, aby uczniowie naszej szkoły posiadali wysokie kompetencje językowe, które pozwolą na kontynuację nauki w klasach dwujęzycznych w liceach oraz zdawania dwujęzycznej matury z przedmiotów nauczanych w języku angielskim. Doskonałym przygotowaniem do powyższych wyzwań jest realizowany w naszej szkole Program Cambridge.