• Wiosenna przerwa świąteczna
     • Wiosenna przerwa świąteczna

     • Szanowni Rodzice, 

      Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej MEN oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie pragniemy przekazać, że pomimo zmian organizacji pracy szkoły i sposobu nauczania kwestia terminu przerwy świątecznej nie uległa zmianie. Stąd też przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna będzie trwać od 9 do 14 kwietnia br. 

       Zgodnie z zamieszczoną przez powyższe instytucje informacją, "w czwartek 9 kwietnia i piątek 10 kwietnia szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno - wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów".

       Dzień 14 kwietnia - to również dzień wolny od nauki (jak wyjaśnia KO). Ponieważ jednak w naszej szkole w tym terminie zaplanowany był dyżur szkoły - w chmurze - w folderze "free time" zostaną zamieszczone propozycje zajęć/zabaw/gier świetlicowych, ruchowych, muzycznych.  

       

      Z poważaniem

      Agnieszka Nowicka

    • Ważna informacja dot. sytuacji w kraju
     • Ważna informacja dot. sytuacji w kraju

     • Szanowni Państwo,w związku z oficjalnym oświadczeniem Ministerstwa Edukacji informujemy,że od dnia jutrzejszego do 25 marca zawieszone są w szkole zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.W czwartek i piątek szkoła będzie sprawowała wyłącznie opiekę nad uczniami. Natomiast od poniedziałku (16.03.2020) będzie zamknięta.

      Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli oraz Państwa, apelujemy o pozostawienie dzieci w domach już od dnia jutrzejszego.Do godziny 16.00 w dniu dzisiejszym czekamy na informacje o wyjątkowych przypadkach, w których Państwo nie możecie zapewnić dziecku opieki w ciągu  dwóch najbliższych dni.Będziemy z Państwem pozostawać w stałym kontakcie mailowym zarówno co do działań jakie szkoła będzie zmuszona podejmować jak również przekazania ewentualnych wytycznych związanych z samodzielną pracą dziecka w domu.

      Z poważaniem

      Agnieszka Nowicka

    • Konferencja metodyczna
     • Konferencja metodyczna

     • Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1, w Warszawie-Wesołej mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję metodyczną: „Dwujęzyczność drogą do lepszej jakości i innowacyjności uczenia się i nauczania”.

      KONFERENCJA METODYCZNA

       

      „Dwujęzyczność drogą do lepszej jakości i innowacyjności uczenia się i nauczania”

       

      10.03.2020 r.

       

      Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Warszawie-Wesołej

       

      Szanowni Państwo,

       

      Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1, w Warszawie-Wesołej mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję metodyczną: „Dwujęzyczność drogą do lepszej jakości i innowacyjności uczenia się i nauczania”.

       

      Spotkanie skierowane jest głównie do nauczycieli języków obcych, nauczycieli pozostałych przedmiotów, którzy prowadzą zajęcia dwujęzyczne, oraz wszystkich tych spośród Państwa, którym zależy na prowadzeniu lekcji w sposób nowoczesny i kreatywny, dostosowany do zmieniających się oczekiwań i możliwości percepcyjnych młodego człowieka.

       

      Chcielibyśmy podzielić się z Państwem doświadczeniami i wiedzą, które nabyliśmy w ciągu wielu lat pracy w systemie oraz podczas realizacji projektów językowych, przedmiotowych i kulturalnych – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

       

      Nasza kadra zaprezentuje wiele aktywizujących metod motywowania uczniów, sposoby wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych, podzieli się z Państwem wiedzą o tym, jak pobudzać do kreatywnej pracy i szukać innowacyjnych rozwiązań.

       

      W ramach konferencji będą Państwo mieli okazję uczestniczyć zarówno w wykładach, warsztatach, jak i w lekcjach otwartych prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.

       

      Gościem specjalnym konferencji będzie wybitny autorytet w dziedzinie nauczania dwujęzycznego reprezentująca Pilgrims UK Pani Aleksandra Zaparucha.

       

      Mamy nadzieję, że program, który dla Państwa przygotowaliśmy okaże się atrakcyjny, użyteczny i aktualny w kontekście zmian zachodzących w systemie oświaty, sposobach komunikowania się oraz przyswajania wiedzy.

       

      W załączeniu przesyłamy szczegółowy program konferencji wraz z linkiem do formularza rejestracyjnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 4.03.2020 r.

       

      Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w konferencji.

       

      wyklady.jpg

      program_konferencji.jpg​​​​​​​

      formularz_zgloszeniowy.jpg

      Konferencja jest częścią projektu „Ku lepszej jakości i nowoczesności” realizowanego w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1 w Warszawie, w ramach programu Erasmus + Mobilność Kadry: 2018-1-PL01-KA101-048386

    • Nie ma śniegu, nie szkodzi..
     • Nie ma śniegu, nie szkodzi..

     • Choć za oknem śniegu nie ma, nasi uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego mieli mają możliwość rozpocząć przygodę z łyżwiarstwem lub doskonalić swoje umiejętności. 

      A poniżej krótki film:

    • Smaczna praca wolontariusza
     • Smaczna praca wolontariusza

     • W środę w naszej szkole klasa 6a zorganizowała kawiarenkę, w której uczniowie mogli zakupić ciastka, przekąski i zdrowe napoje. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz schroniska na Paluchu. Podczas tego wydarzenia udało się uzbiarać 1528 zł! 

    • Wombat i Detektywi na wózkach
     • Wombat i Detektywi na wózkach

     • Autorskie spotkanie z pisarzem-podróżnikiem

      W środę 15.01 w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży - p. Marcinem Koziołem.

      Klasy 1-3 poznały Maksymiliana Wombata - uroczego torbacza, którego przygody wprowadzają młodych czytelników w zachwyt.

      Klasy starsze poznały serię Detektywi na wózkach - wspaniałe książki zawierające w sobie intrygującą fabułę oraz historię wynalazcy Nicoli Tesli i tajemniczych kodów. 

      Uczniowie mieli także możliwość uczestnictwa otrzymania autografu - z czego chętnie skorzystali. 

      Dziękujemy autorowi książek i serdecznie polecamy jego książki, bo ...czytanie jest super! :)

    • SZKOŁA OTWARTA !
     • SZKOŁA OTWARTA !

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą szkołą do odwiedzenia nas 21 listopada 2019 w godzinach 17:00-19:00.

      Podczas spotkania opowiemy jak pracujemy, co wyróżnia DSP nr 1 i co sprawia, że kolejny rok jesteśmy w gronie najlepszych szkół w Warszawie. Postaramy się odpowiedzieć na pytania i przedstawimy co dzieje się w Dwujęzycznej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, a w nim m.in. :

      1. Say "NO TO SMOG"
      2. Edukacjia na mapie - śpiewamy dla Afryki
      3. Globalna=Lokalna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1

      Przyjdź ! Zobacz ! PRZEKONAJ SIĘ ! 

       

     • Zobaczyliśmy świat oczami geografa

     • W dniach 18 - 20 września 2019 r. wzięliśmy udział w warsztatach "Zobaczyć świat oczami geografa" organizowanych przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a finansowanych w ramach szerszego projektu unijnego, którego celem była aktywizacja uczniów z mazowieckich szkół.Zajęcia miały miejsce w Murzynowie k. Płocka, gdzie pod okiem dr hab. Joanny Angiel i dr Piotra Szwarczewskiego uczniowie klas 7 i 8 poznawali i opisywali środowisko geograficzne.Nasi uczniowie zbadali glebę i skały wykonując odkrywkę glebową oraz odwierty, poznali ogródek meteorologiczny, a także wiele gatunków roślin. Dyskutowaliśmy również na temat krajobrazu nadwiślańskiego, ładu i nieładu przestrzennego oraz tego czym jest zrównoważony rozwój.

    • Dwujęzyczna z ...
     • Dwujęzyczna z ...

     • Wobec pogłębiającego się kryzysu ekologicznego, wywołanego zmianami klimatycznymi, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 włącza się do aktywnych działań i dyskusji o problemach, przed jakimi stanęły nasza planeta i cała ludzkość.

       

      Wychodząc naprzeciw potrzebom zastosowania oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, w budynku szkoły zmodernizowano system ocieplenia i ogrzewania, a na jego dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne. Od roku działa zewnętrzny, szkolny czujnik czystości powietrza, rejestrujący codziennie stan zanieczyszczeń na osiedlu Zielona, w Wesołej. Wyniki badań można znaleźć pod adresem: https://airly.eu/map/pl/#52.24847,21.19443,i2363

       

      W tym roku szkolnym, uczniowie Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczynają realizacją dwóch projektów europejskich dotyczących zmian klimatycznych i ich skutków na świecie. Pierwszy: „Let’s talk about the climate!”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, będzie wykonywany we współpracy ze szkołą hiszpańską:  Sage College - British School w Jerez de la Frontera. Drugi, dwuletni projekt: „Climate is a topic!!!”, prowadzony w ramach programu: Erasmus+ Współpraca szkół, to kooperacja sześciu placówek edukacyjnych z: Polski, Włoch, Grecji, Belgii, Francji i Bułagarii. Celem głównym obu projektów jest zwiększenie kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów, w obszarze ochrony klimatu, i językowych, z zakresu języka angielskiego. Plan działań projektowych przewiduje spotkania uczniów w partnerskich szkołach, warsztaty, happeningi, koncerty, zajęcia badawcze, konferencje naukowe, spotkania z władzami lokalnymi i, przede wszystkim, wspólne rozmowy i dyskusje. Wierzymy, że dzięki tym projektom, nasi uczniowie rozszerzą wiedzę na temat ochrony klimatu i zmian klimatycznych aby świadomie włączyć się w działania i inicjatywy na rzecz ratowania środowiska naturalnego w Polsce i na świecie.

       

    • Mamy LAUREATÓW
     • Mamy LAUREATÓW

     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  "OLIMPUSEK"

      Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego  OLIMPUSEK, organizowanym przez firmę Olimpus. Tego typu testy konkursowe stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Olimpiada została przygotowana  przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

      Z ogromną przyjemnością przedstawiamy następujące wyniki:

       

      W klasach 1  nasi uczniowie zdobyli 10 tytułów laureata spośród 22 uczniów biorących udział  ( liczba wszystkich uczestników to 2775)

      W klasach 2 nasi uczniowie zdobyli 3 tytuły laureata spośród 14 uczniów biorących udział  ( liczba wszystkich uczestników to 3655)

      W klasach 3  nasi uczniowie zdobyli 3 tytuły laureata spośród 17 uczniów biorących udział  ( liczba wszystkich uczestników to 2615)

       

      W klasach 1-3 wzięło udział 9045 uczniów z całej Polski.

      Z radością informujemy, iż 16 uczniów

      Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1

       jest Laureatem Olimpiady z Języka Angielskiego.

       

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemyJ

    • Półkolonie
     • Półkolonie

     • EUROTROP  - to „Podróż za jeden uśmiech” !!!

      Wakacyjna wyprawa przez nasz kontynent – Europę!
      Wspólnie odwiedzimy m.in. takie kraje jak Hiszpania, Wielka Brytania, Turcja, Niemcy oraz Francja. Będziemy uczyć się podstawowych zwrotów w językach krajów, do których zawitamy.

      Jak prawdziwi master-chefowie nauczymy się przyrządzać ich typowe przekąski, zagramy w gry, w które bawią się tamtejsze dzieci, wykonamy typowe dla każdego miejsca ozdoby, które zabierzemy do domu, a także wspólnie odkryjemy znane w tych krajach bajki i opowieści.

      Nasza podróż potrwa w sumie 10 dni - w każdym państwie spędzimy 2 dni, a naszymi przewodnikami będą sami eksperci - mieszkańcy krajów, do których się wybierzemy.

      Już dzisiaj zarezerwuj miejsce na naszą wycieczkę!!!                                                       

      Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat

       

      Program jest realizowany w dwóch turnusach :

      I  TURNUS : 24 - 28 czerwca

      II TURNUS : 01 - 05 lipca 

      Ceana jednego turnusu wynosi 250zł

       

      Dla Państwa wygody w godzinach 07.30 - 9.30 oraz 15.30 -17.30 czynna jest świetlica dla dzieci uczestniczących w programie. W przypadku korzystania przez dziecko z opieki świetlicy koszt jednego turnusu wynosi 300zł.

       

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Zapraszamy na Dzień Otwarty w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1!

       

      Dzień Otwarty 25.04. 2019 r. 17.00. - 19.30

      W programie:

      17.00.-17.30.   Warsztaty tematyczne dla przyszłych uczniów

      • Warsztaty plastyczne
      • Prezentacja Oceniania Kształtującego - Jesteśmy OK!
      • Warsztaty z j. angielskiego
      • Warsztaty sportowe

      17.30. - 18.00.  Spektakl kółka teatralnego pt.”Podwórko”

      18.00. - 18.15.   Odkryj z nami szkołę! - wycieczka

      18.15. - 18.30. Interaktywny quiz „Wesoła DSP nr 1” z nagrodami

      18.30. - 19.00. Pogaduchy przy stolikach eksperckich z nauczycielami i uczniami szkoły

      19.00 -  19.15. Występ kółka muzycznego i zespołu tanecznego „Performance Ligue”

       

      Przyjdź i poczuj się jak w swojej szkole!

       

      Prosimy o potwierdzenie przybycia drogą mailową do dnia 23.04 : sekretariat@szkola-dwujezyczna.pl

      Dla zapisanych przewidujemy pakiety niespodziankowe, dlatego w mailu prosimy o przesłanie imienia, nazwiska i  wieku dziecka.

      Liczba miejsc ograniczona.

       

    • Wyniki próbnego egzaminu klas 8
     • Wyniki próbnego egzaminu klas 8

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbnych egzaminach ósmoklasistów. W  tym roku z pośród różnych na rynku testów diagnostycznych wybraliśmy te, przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era.

      Przeprowadzone testy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego odpowiadały wysokim standardom wymagań jakie już w kwietniu zostaną postawione przed uczniami klas ósmych prze OKE.

      Zapraszamy do zapoznania się z wynikami, a naszym uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za egzamin kwietniowy.

    • I miejsce BASEN
     • I miejsce BASEN

     • Pływacka reprezentacja naszej szkoły w tym roku również wywalczyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy Wesoław zawodach pływackich organizowanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Nasi uczniowie zdobyli ponad 20 medali z czego większość złotych. Triumfowaliśmy w kilku kategoriach wiekowych zarówno na dystansie 25m jak i 50m. Styl dowolny, grzbietowy i klasyczny to były nasze konkurencje. Pochwalić możemy się nie tylko wynikami w startach indywidualnych.

      Nasza szkoła obroniła tytuł mistrza w pływackich sztafetach dziewcząt a w sztafetach chłopców zdobyliśmy solidne drugie miejsce.Do zawodów wystawiliśmy młodą reprezentację co napawa nas optymizmem przed kolejnymi startami. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, gratulujemy im wyników i życzymy dalszych sukcesów.

    • Ferie 2019
     • Ferie 2019

     • Już od najbliższego  tygodnia w  naszej szkole rozpoczną się ferie zimowe. Okres dwutygodniowej przerwy od nauki (28.01 -08.02) nie musi być nudy! Na ten czas przygotowaliśmy szereg zajęć i atrakcji dla naszych uczniów –m.in. warsztaty: 

      • językowe,
      • plastyczne,
      • muzyczne,
      • literackie,
      • szachowe,
      • sportowe,
      • historyczne,
      • przyrodnicze,
      • dramowe.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzymy udanych ferii.

      Do zobaczenia w II semestrze :)

    • Rekrutacja -spotkanie informacyjne
     • Rekrutacja -spotkanie informacyjne

     •  

       

      Serdecznie zapraszamy Rodziców zainteresowanych kształceniem dziecka w naszej szkole na spotkanie informacyjne. 

       

      Podczas spotkania zostanie zaprezentowana oferta szkoły i zasady rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

       

       

      Spotkanie odbędzie się 17 grudnia 2018 o godzinie 18.00.

       

    • Szlachetna PACZKA
     • Szlachetna PACZKA

     • 17 listopada ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu :)

      Pamiętajmy o tym, że:

      ✔️ od momentu wyboru rodziny jesteśmy dla niej jedynym darczyńcą i niktinny nie będzie już dla niej przygotowywał pomocy;

      ✔️ wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne;

      ✔️ rzeczy, którymi chcemy obdarować rodzinę mają być dla niej prezentem(nie muszą być nowe, ale powinny być czyste i zadbane).

      Zbiórka darów wymienionych w "potrzebach rodziny" będzie trwała do 7 grudnia.

      Stwórzmy wspólnie wspaniałą, świąteczną - "szlachetną paczkę" 🎁❤️

    • NO CO wanka
     • NO CO wanka

     • Nocowanie klas ósmych  Szkoła dla naszych Uczniów jest miejscem nie tylko do zdobywania nowej wiedzy, ale też miejscem spotkań w gronie fantastycznych młodych ludzi! Podczas nocowania ósmoklasistów w piątek 16. listopada było dużo śmiechu, radości, wspólnych gier - poprowadzonych przez uczniów - obowiązkowej zabawy w chowanego, pizzy i seansu filmowego, a nawet spontanicznie odtańczonego poloneza. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym facebooku.

  • Kontakty

   • Fundacja Edukacji Dwujęzycznej Amaltea
   • Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1
   • sekretariat@szkola-dwujezyczna.pl
   • 600 202 851
   • ul. Wspólna 55 05-075 Warszawa - Wesoła