• Nie samą nauką człowiek żyje

• Wspaniała inicjatywa uczniów klasy 6a.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się wszystkich chętnych.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u waszych koleżanek i kolegów z klasy 6a oraz w sekretariacie szkoły.

Pamiętajcie, że dobro powraca szybciej niż można się tego spodziewać:)

A może Wy macie inne ciekawe pomysły? Piszcie na adres: samorzad@szkola-dwujezyczna.pl

• Cambridge Science‍‍ - Phases of matter

• Dwujęzyczne zajęcia z nauk ścisłych to cotygodniowe spotkania z eksperymentami, doświadczeniami zjawisk i substancji, z którymi spotykamy się codziennie.

Uczniowie mają okazję samodzielnie choć pod okiem nauczyciela łączyć składniki.

Dbamy o słownictwo anglojęzyczne na każdym poziomie - tak więc w przyszłości w szkole średniej nie będzie problemu z sięganiem do artykułów naukowych w oryginale.

• Karnawał trwa #2

• A dziś w klasie 2a odbyła się impreza z okazji karnawału.

Stroje bajeczne, piękne i nieco straszne;)

Na stole także było bajecznie i pysznie.

Tańców i hulanek nie było końca, uczniom nawet dzwonek "nie przeszkadzał" i nie był w stanie przerwać zabawy.

Uczniowie 2a nie zapomnieli o swoim koledze, który dziś został w domu (choć także się przebrał!)

A czy ktoś jeszcze pamięta zabawę w krzesełka?

• Karnawał trwa

• Karnawał trwa, więc bawimy się i my:)

Klasy 1-3 stacjonarnie przygotowały stroje i w swoich klasach szalały na parkiecie przy dźwiękach muzyki.

Które przebranie najlepsze?

Nieważne - liczyła się zabawa i przyjaciele z klasy.

Starsze klasy bawiły się on-line podczas zajęć z wychowawcą..ale to inna historia..

• Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

• Drodzy uczniowie oraz rodzice,

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (wtorek 9 lutego 2021) organizujemy konkurs na plakat/infografikę prezentujący zasady bezpiecznego zachowania w sieci dla klas 1-3 oraz 4-8.

Plakat można wykonać w dowolnym narzędziu graficznym (np. Paint/GIMP/Photoshop) oraz wyeksportować do formatu PNG.

Plakat można wykonać w dowolnym języku (angielski, polski, francuski, hiszpański). Puśćcie wodze swojej kreatywnej fantazji!

Dla najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowych przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Pracę proszę nadesłać do niedzieli, 07.02.2021 r na adres mailowy psobczyk@szkola-dwujezyczna.pl tytułując maila według poniższego schematu:

Dzień Bezpiecznego Internetu - Imię Nazwisko - Klasa

Wszystkie prace zostaną zamieszczone na naszym szkolnym Facebooku.

Powodzenia!