• Superkoderzy w akcji!
          • Superkoderzy w akcji!

          • Piszą o nas - programowanie jest super, tak jak nasi super uczniowie:) Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

             

             

             

            https://superkoderzy.pl/mikrobitowcy-z-wesolej-jak-okielznac-pythona-przy-pomocy-malinki/?fbclid=IwAR1s9di8uLhZTHJg_-8YxB2yP-6zLGX9Gg_m2PLlIVrkDEGGdehQMNobSHc

        • Bądź Superbohaterem
          • Bądź Superbohaterem

          • Co miesiąc na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji zamieszczany będzie materiał dotyczący różnych bezpiecznych zachowań (korzystania z numeru 112, noszenia elementów odblaskowych, bezpieczeństwa w lesie, używania fajerwerków, bezpieczeństwa osób starszych, bezpieczeństwa w Internecie, bezpiecznego zachowania w kontakcie z psem, pierwszej pomocy, bezpiecznej jazdy na rowerze i hulajnodze, czy bezpiecznego wypoczynku nad wodą). Uczniowie, po zapoznaniu się z materiałami, będą mogli wykonać do nich ilustrację – plakat i przesłać ją w formie elektronicznej (zdjęcie w formie JPG) na adres mailowy: zborsukiembezpieczniej@ksp.policja.gov.plPo zakończeniu akcji wybrane prace dzieci zostaną opublikowane przez organizatora w kalendarzu na rok szkolny 2021/2022. Dodatkowo, do każdego tematu, do dyspozycji dzieci udostępniane będą materiały, takie jak: kolorowanki, krzyżówki i historyjki obrazkowe.

            Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie Państwo pod tym adresem internetowym: http://policja.waw.pl/pl/badz-superbohaterem/54571,quotBADZ-SUPERBOHATEREMquot.html?sid=acbdb973d0fdd362d2585cd01062ac29.

            Gorąco zachęcamy do udziału!

        • Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
          • Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

          • 12 października uczniowie klas 1-3 mieli możliwość spotkania z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. 

            Autor wspaniałych książek dla dzieci m.in. Afryka Kazika oraz Dziadek i Niedźwiadek opowiadał dzieciom o swojej pracy, pasji i wszystkim chętnym ( a było ich niemało) złożył autografy.

            Dziękujemy za spotkanie i zachęcamy do lektury!!

        • Nasz uczennica jest mistrzynią!
          • Nasz uczennica jest mistrzynią!

          • Z dumą i radościa informujemy, że uczennica klasy 5b - Nela Sochacka wygrała zawody judo w kat. 53 kg. Zawody były mistrzostwami miasta Lublin!

            Serdecznie gratulujemy i kibicujemy!!

        • Zajęcia Cambridge Science w 2a
          • Zajęcia Cambridge Science w 2a

          • Healthy food - to zajęcia w ramch programu Cambridge Science w klasie 2a.

            Poznajemy zasady zdrowej diety a wszystko poprzez rozwijanie słownictwa i zwrotów w języku angielskim.

        • Spotkania z językiem polskim pośród natury
          • Spotkania z językiem polskim pośród natury

          • Klasa 4 tworzy przedstawienie na podstawie bajki "Przyjaciele" Adama Mickiewicza. Klasa 6 czerpie inspirację wśród sosnowych lasów.

            Piękna polska jesień, wspaniała pogoda, miłe towarzystwo. W tak przyjacielskiej atmosferze treści programowe z języka polskiego przyswajane są z łatwością. 

             

            "Takie" nietypowe lekcje pozostaną uczniom w pamięci na wiele lat!

            Realizując postanowienia Rady Pedagogicznej naszej szkoły, zapraszamy naszych uczniów na lekcje w plenerze. Wyjście z ławek, obcowanie z piękną przyrodą sprzyja i ułatwia procesy poznawcze. 

            Cieszymy się, że uczniowie z radością odbierają tego typu zajęcia.  

        • Nie ma nudy..
          • Nie ma nudy..

          • Cross country running to jedna z propozycji aktywności podczas zajęć wychowania fizycznego na świezym powietrzu w naszej szkole.

            To oczywiście nie koniec. Nasi specjaliści od zajęć sportowych przygotowują autorski program aktywności młodzieży dostosowany do specyfiki naszej szkoły. Zgodnie z zaleceniami GIS i MZ dominować będą zajęcia na świeżym powietrzu. Więcej zdjęć wkrótce!

        • Zaczynamy!
          • Zaczynamy!

          • Witamy Was w nowym roku szkolnym - dobrze Was zobaczyć w szkole!

            Dziś odbyły się piersze spotkania uczniów z wychowawcami. Wszyscy bardzo sie stęsknilismy, więc cieszymy się, że jesteście z nami.

            Jako odpowiedzialna szkoła wprowadziliśm kilka zmian, tak aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Oczywiście zachowujemy dystans i rygor sanitarny, dezynfekujemy ręce, a przy wejści mierzymy temperaturę.

        • Od września nasza szkoła dołączy do #SuperKoderów!
          • Od września nasza szkoła dołączy do #SuperKoderów!

          • #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange, przeznaczony dla uczniów klas 4-8.

            W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

            #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. 

            Program ten wpisuje się w działania naszej szkoły - wspieranie uczniów zdolnych! Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza zaprocentuje u naszych uczniów już w najbliższej przyszłości.

        • Czekamy na Was
          • Czekamy na Was

          • Kochani uczniowie - wasi nauczyciele i pracownicy szkoły już od tygodnia przygotowują klasy i korytarze na nowy rok szkolny.

            Korzystajcie nadal z wakacji - do zobaczenia juz niedługo ;)

        • SUKCESY UCZNIÓW 2019/2020
          • SUKCESY UCZNIÓW 2019/2020

          • Osiągnięcia 2019 / 2020 klasy 1-3

             

             

            Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

            • Zduńczyk Szymon - wynik bardzo dobry,
            • Lewandowski Jędrzej - wyróżnienie,
            • Lenkiewicz Zuzanna - wyróżnienie

            Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

            • Iwo Skriabin - wyróżnienie
            • Charlotte Krygier - wyróżnienie
            • Antonina Wiatrak - wyróżnienie

            Osiągnięcia 2019 / 2020 klasy 4-6

             

            Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

            • Oskar Pogoda – wyróżnienie

            Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

            • Franciszek Kycia – dyplom laureata
            • Dominik Czajka – dyplom laureata
            • Wiktoria Krasowska – dyplom laureata

            XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

            • Dominik Czajka – wynik bardzo dobry
            • Bruno Michalski – Stępkowski – wynik bardzo dobry
            • Jan Kaczyński – wynik dobry

            Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

            • Feliks Getka – dyplom laureata
            • Gustaw Getka – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus z języka angielskiego

            • Dominik Kaczmarczyk – dyplom laureata - II miejsce
            • Zuzanna Matuszewska – dyplom laureata – IV miejsce
            • Pola Radzio – dyplom laureata – V miejsce
            • Feliks Getka – dyplom laureata
            • Alicja Kuźniar – dyplom laureata
            • Lena Wierzbicka – dyplom laureata
            • Oskar Lesisz – dyplom laureata
            • Marcel Godlewski – dyplom laureata
            • Amanda Rutkowska – dyplom laureata
            • Paweł Zawadzki – dyplom laureata
            • Dominik Czajka – dyplom laureata
            • Wiktoria Krasowska – dyplom laureata
            • Gustaw Getka – dyplom laureata
            • Oskar Pogoda – dyplom laureata

            Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

            • Pola Radzio – wyróżnienie
            • Gustaw Skibiński – wyróżnienie
            • Dominik Kaczmarczyk- wyróżnienie
            • Dominik Czajka – wyróżnienie
            • Godlewski Marcel – wyróżnienie
            • Getka Gustaw – wyróżnienie
            • Wiktoria Krasowska – wyróżnienie
            • Oskar Pogoda – wyróżnienie

            Informatyczny miniLOGIA dla uczniów klas IV-VI

            • Franciszek Kycia – tytuł finalisty

            Osiągnięcia 2019 / 2020 klasy 7-8

             

            Konkurs Przedmiotowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty – matematyka

            • Patryk Buliński - laureat
            • Michał Krasowski - finalista

            Konkurs Przedmiotowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty – język angielski

            • Michał Krasowski – finalista

            Konkurs Przedmiotowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty – fizyka

            • Patryk Buliński – finalista

            Zawody II stopnia XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów

            • Patryk Buliński – finalista z wyróżnieniem III stopnia
            • Marek Kycia – finalista

            Przedmiotowy Konkurs Informatyczny Logia

            • Patryk Buliński -  laureat
            • Marek Kycia - laureat

            Powiatowy Konkurs Matematyczny „Stożek”

            • Patryk Buliński – laureat II miejsca

            V Wojewódzki Konkurs Literacki „W krainie moich marzeń”

            • Kinga Goździk - III miejsce;

            Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny „ Ja – Zwierzę”

            • Kinga Goździk - III miejsce;

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja jesienna) z języka angielskiego

            • Aleksandra Borowiec – dyplom laureata – VI miejsce
            • Jagna Kaczmarzyk – dyplom laureata
            • Aleksandra Musiej – dyplom laureata
            • Olivia Forkun – dyplom laureata
            • Michał Krasowski – dyplom laureata
            • Patryk Buliński – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus z matematyki

            • Jan Staruch – dyplom laureata – IV miejsce 
            • Patryk Buliński – dyplom laureata – VI miejsce
            • Marek Kycia – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

            • Antoni Getka – dyplom laureata

            XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

            • Patryk Buliński – wynik bardzo dobry

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja zimowa) – język angielski

            • Aleksandra Borowiec – dyplom laureata – I miejsce
            • Aleksandra Kuśmierska – dyplom laureata – I miejsce
            • Barbara Zdanowicz – dyplom laureata – III miejsce
            • Patryk Buliński – dyplom laureata – III miejsce
            • Zofia Kaczyńska – dyplom laureata – III miejsce
            • Antoni Getka – dyplom laureata – IV miejsce
            • Jagna Kaczmarzyk – dyplom laureata – V miejsce
            • Jan Staruch – dyplom laureata – V miejsce
            • Olivia Forkun - dyplom laureata – V miejsce
            • Michał Krasowski - dyplom laureata – V miejsce
            • Marek Kycia – dyplom laureata – V miejsce
            • Kinga Goździk – dyplom laureata – V miejsce
            • Igor Czarnocki – dyplom laureata – VII miejsce

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja zimowa) – matematyka

            • Jan Staruch – dyplom laureata – III miejsce
            • Patryk Buliński – dyplom laureata – III miejsce
            • Michał Krasowski – dyplom laureata – VII miejsce

            Ogólnopolski Konkurs Galileo z historii

            • Kinga Goździk - wyróżnienie
            • Patryk Buliński - wyróżnienie

            Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

            • Antoni Getka – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja wiosenna) – historia

            • Jan Szymański – dyplom laureata – V miejsce
            • Kinga Goździk – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja wiosenna) – język angielski

            • Aleksandra Borowiec – dyplom laureata
            • Jagna Kaczmarzyk – dyplom laureata
            • Łukasz Jaworski – dyplom laureata
            • Michał Zawadzki – dyplom laureata
            • Antoni Getka – dyplom laureata
            • Olivia Forkun – dyplom laureata
            • Michał Krasowski – dyplom laureata
            • Jan Staruch – dyplom laureata
            • Patryk Buliński – dyplom laureata
            • Laura Kamińska – dyplom laureata
            • Kinga Goździk – dyplom laureata
            • Barbara Zdanowicz – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja wiosenna) – język polski

            • Kinga Goździk – dyplom laureata

            Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus (sesja wiosenna) – matematyka

            • Jan Staruch – dyplom laureata
            • Patryk Buliński – dyplom laureata
            • Michała Krasowski – dyplom laureata

            Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

            • Patryk Buliński – wynik bardzo dobry
            • Jan Staruch – wyróżnienie
            • Marek Kycia – wyróżnienie
            • Krasowski Michał - wyróżnienie

             

        • Happy Children's Day 2020
          • Happy Children's Day 2020

          • Najlepsze życzenia dla naszych uczniów ;)

            W tym szczególnym czasie przesyłamy Wam - drodzy uczniowie - najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka:)

            Jesteście wspaniałymi, młodymi ludźmi!

            Życzymy Wam dużo uśmiechu, a mało trosk;

            dużo gorących dni, a zimnych porcji lodów;

            wielu przygód, a mało niebezpieczeństw;

            szaleństw na świeżym powietrzu, a niewiele kontuzji;

            prawdziwych przyjaźni, a nieco mniej internetu;

             

            Bardzo za Wami tęsknimy.

             

        • Nauczanie zdalne
          • Nauczanie zdalne

          • Pracujemy zdalnie wykorzystując narzędzia G Suite dla Szkół i Edukacji. 

            Mierząc się z wyzwaniami natury technicznej, kontynuujemy naszą edukację wykorzystując narzędzia dostarczone przez G Suite dla szkół i edukacji. Stopniowo będziemy rozszerzać zakres używanych aplikacji. W przestrzeni internetowej dążymy do stworzenia 

            Pomimo prowadzenia zajęć zdalnie dązymy do pełnej realizacji podstawy programowej i zapewnienia naszym uczniom wszystkich niezbędnych i przydatnych zajęć. 

    • Kontakty

      • Fundacja Edukacji Dwujęzycznej Amaltea
      • Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1
      • sekretariat@szkola-dwujezyczna.pl
      • 600 202 851
      • ul. Wspólna 55 05-075 Warszawa - Wesoła